Aktualności

blog

Płacisz podatki w Gdańsku - wygrywasz podwójnie!

2018-03-06

Loteria dla wszystkich gdańskich podatników

Mieszkasz w Gdańsku, ale do tej pory płaciłeś podatki tam, gdzie jesteś zameldowany? Zmień to! Rozlicz PIT w gdańskim urzędzie skarbowym i weź udział w drugiej wielkiej loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”. Do wygrania hybrydowy samochód osobowy w wersji premium, rowery miejskie i karty mieszkańca.
Ubiegłoroczna akcja zachęcająca mieszkańców do płacenia PIT-u w Gdańsku okazała się na tyle skuteczna, że dzięki nowym podatnikom do miejskiej kasy wpłynęło prawie 10 mln zł! Oznacza to, że decyzję o pozostawieniu swoich podatków w Gdańsku podjęło niemalże 4 tys.  nowych podatników. - To duży sukces, który motywuje do kontynuowania akcji i przekonywania „nowych” mieszkańców, żeby swój PIT złożyli w Gdańsku, gdzie na co dzień mieszkają, pracują, studiują i odpoczywają. Dzięki tym podatkom miasto może m.in. budować ścieżki rowerowe, zwiększać liczbę miejsc w przedszkolach czy inwestować w nowe miejsca rekreacji, co przekłada się na komfort życia wszystkich mieszkańców. 

Czytaj więcej
blog

Bezpłatne bilety dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

2018-02-20

Prezydent Miasta Gdańska zdecydował o wprowadzaniu na terenie Gdańska bezpłatnych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych i wszystkich ponadpodstawowych: gimnazjów, liceów, techników, szkół branżowych i zawodowych.

Czytaj więcej
blog

Gdańsk stawia na pływalnie. Kolejny basen otwiera się na Stogach.

2018-01-25

Nowa pływalnia powstała w dzielnicy Stogi. Trwają ostatnie prace porządkowe oraz szkolenie personelu i już 26 stycznia obiekt zostanie udostępniony mieszkańcom Gdańska. Pierwsi chętni będą mogli wypróbować basen ze wszystkimi atrakcjami już od godziny 16 i przy okazji odebrać swoją kartę mieszkańca.
 

Czytaj więcej
blog

Infolinia i punkty sprzedaży w okresie świątecznym

2017-12-22

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że infolinia Karty Mieszkańca nie będzie działała w okresie od soboty 23 grudnia, do czwartku 28 grudnia (włącznie). Jeśli chodzi o punkty sprzedaży, to także nastąpią zmiany godzin ich funkcjonowania.

Czytaj więcej
blog

Godziny otwarcia punktów sprzedaży 12 i 14 grudnia 2017

2017-12-11

Uprzejmnie informujemy o zmianie godzin otwarcia autoryzowanych punktów sprzedaży karty w dniach: 12 i 14 grudnia 2017.

Czytaj więcej
blog

Odbierz już dziś swoją kartę mieszkańca!

2017-11-15

Zobacz film promocyjny i odbierz swoją Kartę Mieszkańca!

Czytaj więcej