Aktualności

blog

Kino samochodowe na Placu Zebrań Ludowych

2020-06-03

Gdański Archipelag Kultury cały czas dba o zdrowie oraz świeżość kulturalną mieszkańców organizując różnorodne zajęcia online. Tym razem postanowiono wyjść nieco na zewnątrz, organizując kino samochodowe, wszystko oczywiście zgodne z normami bezpieczeństwa.

Czytaj więcej
blog

Pobierz swój e-przewodnik po Gdańsku

2020-06-02

Na portalu www.visitgdansk.com pojawił się dział materiałów online, w którym można znaleźć i bezpłatnie pobrać lub wydrukować przewodniki, broszury i mapy. To jedno z tych „zawsze przydatnych” rozwiązań, zwłaszcza teraz wobec pandemii koronawirusa.

Czytaj więcej
blog

Gdańsk bezpieczny dla podróżnych

2020-06-02

Znany i niezwykle popularny portal poświęcony podróżom – European Best Destinations właśnie opublikował kolejny, turystyczny ranking. Tym razem nietypowy, bo związany z pandemią koronowairusa. Wybrano 20 lokalizacji, do których można bezpiecznie podróżować – „European Safest Destinations”. W tym zestawieniu znalazł się także Gdańsk.

Czytaj więcej
blog

Gdańska Karta Turysty jeszcze lepsza!

2020-06-02

Czasy epidemii powoli dobiegają końca, a wszystko wraca do normalności. Przy tej okazji warto zachęcić swoich bliskich i znajomych do pobytu w Gdańsku, tym bardziej że Gdańska Karta Turysty właśnie zyskała nowe atrakcje. Przekonajcie się sami.

Czytaj więcej
blog

#zostanwdomu bez przemocy

2020-05-29

Dotyka Cię agresja? A może jesteś świadkiem przemocy? Nie bój się, zgłoś się po pomoc lub pomóż znaleźć ją innym. Obecny stan izolacji społecznej wyzwolił w ludziach heroiczne postawy, ale też  pogłębił problemy, które dzieją się w zaciszu domów. Dlatego w Gdańsku powstał całodobowy numer alarmowy. Zadzwoń po pomoc na 797 909 112.

Czytaj więcej
blog

#CzasNaGdańsk – świętujemy!

2020-05-25

Kino samochodowe, przejażdżka zabytkowym tramwajem, wystawa online w muzeum i konkursy w mediach społecznościowych. 30 i 31 maja będzie się działo. To czas na świętowanie. To czas na Gdańsk.

Czytaj więcej
blog

Oddział Sztuki Nowoczesnej MNG ponownie otwarty

2020-05-25

Pierwszym oddziałem Muzeum Narodowego w Gdańsku, który 23 maja został udostępniony zwiedzającym, jest Oddział Sztuki Nowoczesnej, mieszczący się w Pałacu Opatów w Gdańsku-Oliwie.

Czytaj więcej
blog

Gdańskie atrakcje ponownie otwarte!

2020-05-18

Po wielu tygodniach zamknięcia spowodowanych pandemią koronawirusa, część gdańskich instytucji kultury i nauki ponownie otwiera swoje podwoje. Poniżej piszemy, które instytucje już się otwarły i na jakich zasadach można z nich korzystać.

Czytaj więcej
blog

Gdański Informator Pomocowy

2020-05-18

Pomagasz lub sam potrzebujesz pomocy? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w jednym miejscu. Właśnie powstał Gdański Informator Pomocowy.

Czytaj więcej
blog

BRONIEWSKI w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego

2020-05-16

Teatr Wybrzeże włącza się do organizowanych przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego obchodów Dnia Teatru Publicznego. W dniach 16-23 maja zostanie zaprezentowany online znakomicie zrealizowany, szeroko komentowany i nagrodzony spektakl BRONIEWSKI Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Nagranie spektaklu będzie dostępne na kanale YouTube Teatru Wybrzeże.

Czytaj więcej
blog

Oddziały Muzeum Gdańska otwarte dla zwiedzających

2020-05-13

Od 12 maja większość oddziałów Muzeum Gdańska została ponownie otwarta dla zwiedzających. Posiadacze Karty Mieszkańca mogą skorzystać z bezpłatnego wejścia do każdego z oddziałów dostępnych w ofercie. Podczas zwiedzania należy pamiętać o zachowaniu środków ostrożności i higieny.

Czytaj więcej
blog

Dziękujemy gdańskiej służbie zdrowia!

2020-05-12

Na jednym z przęseł estakady nad ulicą Siennicką powstaje grafika w hołdzie pracownikom opieki zdrowotnej - mural jest już praktycznie ukończony.

Czytaj więcej
blog

Zielone warsztaty dla najmłodszych

2020-04-30

Dary natury świetnie nadają się do zabawy w domowych warunkach. Jak je wykorzystać i co zrobić na przykład z płatków róży, dowiecie się podczas prowadzonych online Zielonych Warsztatów.

Czytaj więcej
blog

Wydrukuj i graj! Bezpłatne gry do pobrania

2020-04-29

Firmy Rebel oraz Asmodee udostępniły bezpłatnie wersje popularnych gier planszowych. Wystarczy pobrać grę, wydrukować i zacząć wspólną, rodzinną zabawę.

Czytaj więcej
blog

Narysuj bochenek chleba

2020-04-28

Placówki oświatowe nadal pozostają zamknięte, ale to nie znaczy, że przebywanie w domu ma kojarzyć się z nudą. Można je urozmaicić choćby poprzez udział w zajęciach online czy konkursach plastycznych. Do wzięcia udziału w jednym z nich szczególnie Was zachęcamy.

Czytaj więcej
blog

Kształty Pomorza - warsztaty plastyczne online

2020-04-27

„Kształty Pomorza”, czyli cykl warsztatów plastycznych online Nadbałtyckiego Centrum Kultury, mają zachęcić dzieci i rodziców do poznawania przyrody i kultury naszego regionu.

Czytaj więcej
blog

Brakuje Ci rozmów o literaturze? Działa biblioteczny telefon pogadania

2020-04-27

Przez trwającą epidemię i związaną z nią izolację wielu mieszkańców, w tym przede wszystkim osoby starsze, straciło dostęp do księgozbiorów literackich, zgromadzonych w licznych miejskich bibliotekach. Żeby tę przerwę w działalności wypożyczalni nieco złagodzić, pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku prowadzą rozmowy o literaturze w ramach bibliotecznego telefonu pogadania.

Czytaj więcej
blog

Niesamowite golce. Narodziny w gdańskim zoo

2020-04-24

W gdańskim zoo na świat przyszły golce piaskowe, szalenie interesujące, podziemne gryzonie.  W tej chwili w ogrodzie znajdują się dwie kolonie: pierwsza mieszkająca na ekspozycji w pawilonie lwów, licząca 7 osobników oraz druga, żyjąca na zapleczu, mająca w tej chwili 10 osobników łącznie z przychówkiem. To właśnie w kolonii pozostającej na zapleczu doczekano się narodzin trzech młodych.

Czytaj więcej
blog

Królowa Salwatora za 1zł!

2020-04-22

Wydawnictwo Marpress uruchomiło specjalną promocję dla swoich czytelników. Do 3 maja powieść “Królową Salwatora”, której akcja toczy się w zabytkowej dzielnicy Gdańska Biskupiej Górce, w wersji elektronicznej można kupić za 1 zł.

Czytaj więcej
blog

Inspiracje dźwiękiem. Kreatywne warsztaty online

2020-04-22

W poniedziałek 20 kwietnia na Facebooku Bałtyckiej Agencji Artystyczną BART rozpoczął się warsztatowy cykl zajęć, podczas których można przygotować własny instrument, wsłuchać się w otaczające nas dźwięki, oddać relaksowi podczas muzykoterapii. Spotkania prowadzą artyści Agata Królak oraz ASIA MINA (Joanna Bronisławska). Zajęcia w formie online będą się odbywały w poniedziałki i piątki o godzinie 12.00.

Czytaj więcej