Aktualności

Świąteczne iluminacje w Gdańsku

Udostępnij 2019-11-28
Dzięki tysiącom światełek i ozdób, które już 1 grudnia rozbłysną na ulicach naszego miasta, poczujemy klimat zbliżających się świąt. Zimowe dekoracje będę nam towarzyszyć aż do początku lutego.

Choinki w całym mieście

Na Długim Targu, w pobliżu fontanny Neptuna, ustawiona jest największa z gdańskich choinek - została udekorowana pół tysiącem bombek, ledowych lampek i innych ozdób. Światełka, które ją zdobią, zostaną zapalone 1 grudnia.

Inne z miejskich choinek będzie można podziwiać na Targu Węglowym, w Nowym Porcie przy placu ks. Mariana Góreckiego, w Sobieszewie u zbiegu ulic Nadwiślańskiej i Turystycznej, na Oruni na skwerze przy ul. Gościnnej, na Biskupiej Górce, a także na Dolnym Mieście przy ul. Wróblej.

Drzewa też wypięknieją

Nie zabraknie też ozdób na drzewach - do ich dekoracji użyto 500 kompletów ledowych nitek świetlnych. Zobaczymy je na Targu Węglowym, Targu Drzewnym, na Placu Wybickiego, na Skwerze im. Polskich Harcerzy w byłym Wolnym Mieście Gdańsku, Placu Świętopełka, też na ulicy Mariackiej, ul. Opata Jacka Rybińskiego czy w Parku Chirona.

Gdańskie Lwy, Park Oliwski i infrastruktura miasta

W samym sercu Jarmarku Bożonarodzeniowego stoją już Gdańskie Lwy, które trzymają iluminowany herb miasta. Jak co roku cieszą się dużym zainteresowaniem i wiele osób przystaje przy nich, aby zapozować do pamiątkowego zdjęcia.

Oczywiście nie zabraknie pięknych ozdób w jednym z najchętniej odwiedzanych gdańskich parków, czyli Parku Oliwskim. Tam ujrzymy podświetloną roślinność wzdłuż głównych alei parku, dekoracje latarniowe, bramy ledowe, figury świetlne w kształcie żaglowców czy wykonany z ledów napis „Gdańsk”.

Zmieni się również miejska infrastruktura. Na słupach oświetleniowo-trakcyjnych w głównych ciągach komunikacyjnych Gdańska pojawią się iluminacje w kształcie gwiazd, choinkowych gałęzi i płatków śniegu. Na latarniach na ul. Długiej i na Długim Targu świecić będą dekoracje trójwymiarowe. Przyozdobiona zostanie również Fontanna Czterech Kwartałów na ul. Grobla i znajdujący się na Długim Targu Termometr Fahrenheita.