Aktualności

Juwenalia Gdańskie 2020 – aż 10 scen, ponad 30 artystów i bezpłatny wstęp z Kartą Mieszkańca!

Udostępnij 2020-03-05
Juwenalia Gdańskie odbędą się w tym roku w dniach 8 i 9 maja. Podczas tegorocznego festiwalu będziemy się bawić aż na 10 scenach, gdzie wystąpi ponad 30 artystów polskiej sceny muzycznej, reprezentujących wiele gatunków. Na piątkowy koncert bezpłatny wstęp będą mieli m.in. posiadacze aktywnej Gdańskiej Karty Mieszkańca!

Juwenalia Gdańskie zostały nagrodzone w ogólnopolskim plebiscycie „Pro Juvenes” w kategorii na najlepsze juwenalia w Polsce.

Wydarzenie odbędzie się między innymi na Placu Zebrań Ludowych i na terenach postoczniowych

Po raz trzeci wszystkie gdańskie uczelnie publiczne: Akademia Muzyczna / Akademia Sztuk Pięknych / Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu / Gdański Uniwersytet Medyczny / Politechnika Gdańska / Uniwersytet Gdański postanowiły wspólnie zrealizować studenckie święto przy wsparciu Miasta Gdańska oraz z udziałem Fundacji Gdańskiej.

Pierwsi artyści, piątkowy koncert na dobry początek 

W tym roku oprócz sobotnich wydarzeń do programu dołączył piątkowy koncert, który odbędzie się na Placu Zebrań Ludowych, podczas którego wystąpią czołowi artyści współczesnej muzyki miejskiej i polskiej sceny hip-hopowej. 8 maja 2020 wystąpią:

TACO HEMINGWAY | OTSOCHODZI | FLIRTINI LIVE + GOŚCIE (Piotr Zioła, Otsochodzi / Ras / Klaudia Szafrańska / Holak / Michał Sobierajski / Gverilla / Lena Osińska).

Dla Taco Hemingwaya będzie to jedyny koncert podczas juwenaliów i jeden z nielicznych koncertów na letniej trasie. Po raz pierwszy w Trójmieście wystąpi Flirtini Live z gośćmi oraz Otsochodzi z nowym materiałem.

Dla kogo bilety?

Na piątkowy koncert, który jest przewidziany dla 30 000 osób, bezpłatny wstęp będą mieli wszyscy studenci i studentki z ważną, polską legitymacją studencką, doktorancką lub międzynarodową legitymacją ISIC oraz posiadacze ważnej Gdańskiej Karty Mieszkańca. Osoby, które nie spełniają tych kryteriów a chcą uczestniczyć w piątkowym wydarzeniu, zapraszamy do zakupienia biletów uprawniających do wstępu. Cena biletów to 89 zł w pierwszej puli (liczba biletowanych miejsc jest ograniczona). Bilety różna kupić TUTAJ

Na wydarzenia odbywające się w 9 maja w ramach Juwenaliów Gdańskich wstęp jest bezpłatny. Artyści sobotniego koncertu oraz lokalizacje scen będą ogłaszane w mediach społecznościowych Juwenaliów Gdańskich. 

Co nowego?

Tegoroczną nowością będzie pilotażowa scena GREEN STAGE, zorganizowana w klimacie ekologicznym, gdzie między innymi wprowadzone będą kubki wielorazowego użytku czy drewniane sztućce w strefie gastronomicznej.


Więcej informacji znajdziesz na juwenaliagdanskie.pl oraz Facebooku.