Hevelianum

Opis

Hevelianum to interaktywna przestrzeń edukacyjna i rozrywkowa. Historia miesza się tu z nowoczesnością, a każdy: mały i duży, znajdzie pomysł na spędzenie niezapomnianych chwil. 

W ofercie Hevelianum znajdują się liczne atrakcje. Są to m.in. warsztaty, wystawy, pokazy i zajęcia tematyczne. Hevelianum, to miejsce niezwykłe i magiczne, będące odzwierciedleniem miasta, w którym się znajduje. Stare mury i historyczne zabudowania skrywają wnętrza nowoczesne, multimedialne i interaktywne. Oprócz zajęć tematycznych, na które można się wybrać indywidualnie, z całą rodziną lub z klasą, w Hevelianum można też zorganizować urodziny, zwiedzić ogólnodostępne wystawy historyczne lub poleniuchować na łonie przyrody.
Sama Góra Gradowa także ma dla gości wiele tajemnic, odkrywać je można choćby poprzez zwiedzanie multimedialnych wystaw „Wehikuł Czasu – Zabawy z Historią” oraz „Hewelianum bez barier”. Ze wzgórza rozciąga się przepiękny widok na panoramę Gdańska, ale w słoneczne dni widać również Żuławy i Gdynię. To czyni z Góry Gradowej doskonały punkt dla amatorów fotografii. 

Czy wiesz, że zajęcia, które odbywają się w Hevelianum noszą tak intrygujące nazwy jak: Nauka Po Polsku, Kropla Zabawy czy Alchemia Zapachu. Warto samemu sprawdzić, co kryje się pod tymi nazwami, a przy tym doskonale się bawić i uczyć jednocześnie. Nie ważne czy ma się 10 czy 100 lat! 

Regulamin i warunki


UWAGA! Ze względu na zagrożenie koronawirusem Hevelianum zamyka swoje wystawy do 26.03, a do końca marca odwołuje wszystkie wydarzenia i zajęcia edukacyjne.


W Hevelianum Karta uprawnia do jednorazowego bezpłatnego odwiedzenia wystaw stałych lub Laboratorium Pana Kleksa. Wejście możesz wykorzystać do końca grudnia 2020 roku. 

Ekspozycja stała to cztery wystawy interaktywne: "Dookoła Świata", "Łamigłówka", "Zabawy z historią" oraz "Z energią!".
Czas zwiedzania to ok. 2,5-3 godzin. 

Aby odebrać bezpłatny bilet na wystawę:

1. Zgłoś się z Kartą Mieszkańca do kasy Hevelianum.
2. Twoja karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty otrzymasz bilet ze zniżką 100%.

Pamiętaj!
Twoja Karta musi być podpisana na odwrocie, czytelnie imieniem i nazwiskiem.
Jeżeli chcesz zwiedzać obiekt z całą rodziną, pamiętaj, że każdy członek rodziny musi posiadać swoją Kartę.

W Hevelianum odbierzesz Kartę Mieszkańca!

Aby odebrać Kartę Mieszkańca w Hevelianum:
1. Załóż konto na stronie www.jestemzgdanska.pl.
2. Dokonaj płatności 1 pln za każdą kartę.
3. Wydrukuj potwierdzenie złożenia wniosku lub zapisz pdf z potwierdzeniem w swoim telefonie.
4. Udostępnij potwierdzenie złożenia wniosku do zeskanowania w kasie Hevelianum i odbierz kartę.
5. Skorzystaj z bezpłatnego wejścia na wystawę.

W Hevelianum nie możesz złożyć wniosku o Kartę Mieszkańca, a jedynie odebrać kartę po aktywacji konta za pośrednictwem portalu www.jestemzgdanska.pl!

Masz pytania?
Przejrzyj nasz dział FAQ lub zadaj nam pytanie poprzez formularz kontaktowy.
Zapoznaj się z regulaminem.