ARTystycznie w Pałacu - sobotnie warsztaty rodzinne

image
Weźcie koniecznie udział w rodzinnych warsztatach o sztuce współczesnej, które będą się odbywać w Pałacu Opatów (siedzibie Oddziału Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku). Zwiedzając wystawy stałe i czasowe, eksplorując Park Oliwski, poznacie sztukę abstrakcyjną, zorientujecie się, że obraz nie zawsze powstaje na płótnie. Pokażemy Wam, co to jest instalacja oraz miejsca, gdzie znajdują się szpalery. Będziemy wspólnie eksperymentować i tworzyć własne dzieła sztuki wykorzystując różnorodne techniki i materiały.

UWAGA! Ze względu na zagrożenie koronawirusem wydarzenia:
- Ćwiczenia z tworzenia!, zaplanowane na 21 marca 2020 roku, g. 11.00
- Nowe i dawne, zaplanowane na 18 kwietnia 2020 roku, g. 11.00
zostają odwołane.

21.03.2020, godz. 11.00 – Ćwiczenia z tworzenia!
W sztuce liczy się kreatywność – szukanie nowych sposobów tworzenia, nowych form, materiałów i tematów. Podczas wędrówki po galeriach Oddziału Sztuki Nowoczesnej przyjrzymy się temu, w jaki sposób tworzą współcześni artyści. Taka obserwacja przyda się nam, by później samodzielnie ćwiczyć tworzenie sztuki w różnych technikach. Obiecujemy, że będzie kreatywnie!

18.04.2020, godz. 11.00 – Nowe i dawne
Dzieła dawnych mistrzów i dzieła współczesnych artystów są od siebie różne. Przez wieki zmieniały się narzędzia i techniki używane w pracowniach, a także tematy i forma samych dzieł. Jednak jeśli przyjrzymy się im bliżej, okaże się, że całkiem sporo je łączy. W czasie warsztatów spróbujemy twórczo przekształcić sztukę dawną we współczesną i na odwrót.

09.05.2020, godz. 11.00 – EkoSztuka
Sztuka ma wielką moc. W wiedzą o tym artyści, kiedy tworzą swoje prace, by opowiedzieć o różnych problemach. Jednym z nich jest troska o środowisko. Podczas zajęć sprawdzimy, jak sztuka może opowiadać o ekologii, i wspólnie stworzymy prace zaangażowane w ochronę środowiska. Naszą inspiracją będzie przyroda Parku Oliwskiego, a wykorzystamy do tego m.in. elementy land artu oraz sztuki site specific. Brzmi tajemniczo? Nie bójcie się, wszystko wyjaśnimy na warsztatach. 

20.06.2020, godz. 11.00 – W pałacowym stylu
Bohaterem ostatnich zajęć z cyklu będzie Pałac Opatów. Dowiemy się, kto w nim mieszkał, czym się powinien charakteryzować idealny pałac i dlaczego otacza go park. Zapraszamy na spacer śladem przeszłości. Na koniec spróbujemy swoich sił w dawnych zabawach i rozpoczniemy wakacje w iście pałacowym stylu.


Informacje praktyczne:
– miejsce: Oddział Sztuki Nowoczesnej (Pałac Opatów), ul. Cystersów 18
– rezerwacja miejsca: +58 301 70 61, w. 216 i 252 lub edukacja@mng.gda.pl (otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji)
– opłata: dzieci do 7. roku życia – bilet bezpłatny; powyżej 8. roku życia – 1 zł, dorośli: 10 zł
– w warsztatach uczestniczą dzieci wraz z opiekunami
– można się zapisać na pojedynczy warsztat lub cały cykl