Cena nieśmiertelności. Medycyna XXI wieku

image
Nerka nie działa? Wyhoduje się nową. Serce ma wadę? Wydrukuje się zastępcze. W rodzinie są choroby genetyczne? Nie ma problemu. W laboratorium podda się DNA modyfikacji. Co jeszcze przyniesie XXI wiek? I jakie będą tego skutki dla ludzkości? Nieśmiertelność? Zapraszamy do Hevelianum na spotkanie z Łukaszem Lamżą - filozofem przyrody i dziennikarzem naukowym, specjalizującym się w kosmologii i astrofizyce.

UWAGA! Ze względu na zagrożenie koronawirusem wydarzenie zostaje odwołane.
Rozwój biotechnologii - interdyscyplinarnej dziedziny nauki, która wykorzystuje procesy biologiczne na skalę przemysłową - jest dziś nieprawdopodobny. To, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu było tylko fantastyką naukową, dziś staje się rzeczywistością.

Zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Lamżą - filozofem przyrody i dziennikarzem naukowym, specjalizującym się w kosmologii i astrofizyce. Pracuje naukowo w Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest członkiem redakcji "Tygodnika Powszechnego". Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii "Dziennikarstwo specjalistyczne". Autor książek, m.in.: "Przekrój przez Wszechświat" (2014), "Wszechświat krok po kroku" (2017) oraz "Światy równoległe" (2020).

kiedy: 18 marca 2020, godz. 17:00
gdzie: Wozownia Artyleryjska, I piętro, salo Haxo