Noc Muzeów online z Muzeum Gdańska

image
Koncert carillonowy online, dwie wirtualne wystawy oraz gry i zabawy związane z wirtualną kolekcją dziedzictwa materialnego i niematerialnego Muzeum Gdańska - takie atrakcje zostały przygotowane w ramach wydarzenia “Noc Muzeów online z Muzeum Gdańska”.
Dołącz do wydarzenia na Facebooku TUTAJ

Całość rozpocznie się o 19:00 transmisją online z 15. minutowego koncertu, którą będzie można wysłuchać na profilu Carillony gdańskie - Muzeum Gdańska. Carillonistka miejska, dr Monika Kaźmierczak zagra Nokturny Johna Fielda oraz fragmenty "Obrazków z wystawy" Modesta Musorgskiego. 

O 19:20 udamy się wirtualnie na sale wystawowe Ratusza Głównego Miasta, gdzie zobaczymy prace dr Aleksandry Prusinowskiej. Wystawę czasową "Przekroje", na której zobaczyć można kilkadziesiąt inspirujących przykładów malarstwa współczesne, przerwała epidemia koronawirusa.

O 19:40 rozpoczniemy zabawę z grą #betweenartandquarantine z Dział Edukacji Muzeum Gdańska. Chętni do zabawy mają czas do 23:00 na wykonanie pozowanego zdjęcia nawiązującego do jednej ze starych fotografii z portalu http://dziedzictwo-gdansk.pl, która podana zostanie w poście w wydarzeniu na Facebooku.

O 19:45 w ramach cyklu "Dobrej-Muzeo-Nocy" oddamy Wam odcinki Wirtualnej Akademii Muzeum Gdańska. Na najmłodszych czeka 16 fascynujących opowieści o historii Gdańska i jego zabytków. O starych legendach, mitach i fascynujących zabytkach opowiadają Krzysztof Kucharski oraz Pan Bohdan. 

O 20:00 w wydarzeniu znajdziecie link do wirtualnego zwiedzania wystawy "Narodziny Bigbitu. Odsłona gdańska". Na salach wystawowych czeka kilkaset eksponatów, które tworzyły historię Polskiego Rock'n'Rolla. Legendy polskiej muzyki rozrywkowej: Czerwono-Czarni, Rhythm & Blues i wiele innych czeka na Twoją wizytę!  

O 20:30 zabieramy Was w świat wciąż nieznanego filmu z przenosin Wartowni nr 1 na Westerplatte autorstwa Jana Markiewicza z 1967 r. O uratowaniu zabytku opowiadają prof. Andrzej Januszajtis, inż. Aleksander Ślusarz oraz Jan Markiewicz.

O 21:00 udostępnione zostaną relacje ustne mieszkańców Wisłoujścia. Kto od picia mleka miał dłuższe wąsy? Jak wyglądało kilkadziesiąt lat temu życie codzienne młodych gdańszczanek i gdańszczan, którzy mieszkali w cieniu nowożytnej fortyfikacji?

Do 23:00 organizatorzy będą czekali na Wasze kreacje w zabawie #betweenartandquarantine. Najlepsze nagrodzone zostaną upominkami.