KinoPasja w Domu - transmisja online Do widzenia do jutra

image
W niedzielę 24 maja o godzinie 18.00 zapraszamy na kolejną odsłonę „KinoPasji w Domu”. Tym razem powędrujemy wspólnie uliczkami Gdańska z roku 1960 wraz ze Zbyszkiem Cybulskim i całym gdańskim kultowym Teatrzykiem Bim Bom. A to za sprawą filmu „Do widzenia, do jutra”. Po filmie będzie nas oprowadzał prof. Krzysztof Kornacki.
Dołącz do wydarzenia na Facebooku TUTAJ

O filmie "Do widzenia, do jutra", reż. Janusz Morgenstern, Polska 1960:

"Do widzenia, do jutra" to syntetyczny portret młodego pokolenia, odmiennego od poprzedników. Sportretowani w tym filmie młodzi ludzie zdają się być pozbawieni traumy wojennej, mają w sobie tyle optymizmu i żywotności, by ją ze swego życia wyeliminować. Wymyślają pantomimy o miłości, cieszą się sukienkami szeleszczącymi jak skrzydła motyli, sączą w barze koktajle, śpiewają piosenki z głupawymi tekstami, grają w tenisa.

Akcja filmu jest nad wyraz prosta. Oto pojawia się w Gdańsku śliczna, młodziutka córka francuskiego konsula, Margueritte, urodą, stylem bycia, ale i blichtrem wynikającym z właściwego dla latorośli konsulów zachodnich krajów poziomu życia, przyćmiewa polskie dziewczyny i przyciąga uwagę chłopców.

Film jest dostępny nieodpłatnie na https://vod.pl/filmy/do-widzenia-do-jutra