Tydzień Dziecka z Hevelianum

image
Kto powiedział, że Dzień Dziecka ma trwać jeden dzień? Podbijamy stawkę do pięciu dni! Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na 5-odcinkowy miniserial muzyczno-naukowy dla rodzin. Codziennie będą czekać atrakcje online, przygotowane przez Hevelianum we współpracy z Cappellą Gedanensis i Operą Bałtycką. 
Czy można zrobić gitarę w domu, jak działają struny głosowe, czy dźwięki mogą mieć kolor? – to tylko niektóre z zagadek, które rozsupłamy. Czekają też niespodzianki tematyczne!
 
Pełen program:

Poniedziałek, 1 czerwca, godz. 11:00

To podróż do krainy instrumentów strunowych. Dlaczego wiolonczela gra? Jak długo wiolonczeliści uczą się swojego instrumentu? Czy można zrobić gitarę w domu?

Wtorek, 2 czerwca, godz. 11:00

Skupimy się na instrumentach, w które się dmucha. Jak brzmi flet piccolo, a jak flet dawny? Jak zagrać na domowej fletni Pana?

Środa, 3 czerwca, godz. 11:00

Opowiemy Wam o rytmie. Dlaczego wszyscy go czujemy? Gdzie go znajdziemy i czy musimy mieć instrumenty, by go usłyszeć? Czy przeszkadzajki naprawdę przeszkadzają?

Czwartek, 4 czerwca, godz. 11:00

Uruchomimy własne struny głosowe. Jak one działają? Dlaczego niektóre głosy są wysokie, a inne niskie? Czy dźwięki mogą mieć kolor?

Piątek, 5 czerwca, godz. 11:00

To nasza niespodzianka dla Was. Pobawmy się wspólnie muzyką! Nastrójmy domowe instrumenty i do dzieła!